DM Mellem 2013lø 24-08-2013 15:44
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Navn                       Klub                                  Tid 



D-10  (14)                2.6 km  50 Hm   11 K    

    1 Sigrid Høyer Staugaard     FIF Hillerød Orientering            16:22 
    2 Eva Örnhagen Jørgensen     OK Snab                             17:09 
    3 Mathilde Poulsen           FIF Hillerød Orientering            17:57 
    4 Siri Simonsen              FIF Hillerød Orientering            18:02 
    5 Cecilia Skaarup Uhlemann   Kolding OK                          18:48 
    6 Laura Holm Nielsen         Horsens OK                          18:50 
    7 Randi Møller               OK H.T.F.                           22:09 
    8 Amalie Ertmann             Allerød OK                          22:35 
    9 Ellen K. Larsen            Søllerød OK                         23:12 
   10 Andrea Kejser Da Jensen    OK Pan Århus                        23:27 
   11 Amanda modler Hedemann     Faaborg OK                          26:54 
   12 Kaia Jørgensen             Tisvilde Hegn OK                    28:24 

      Xenia Bregensøe            Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
      Lisa Swartz                OK Orion                     Ikke startet 



D-12  (14)                2.5 km  100 Hm   11 K   

    1 Hedvig Gydesen             OK Melfar                           17:07 
    2 Nanna Lysemose Poulsen     Silkeborg OK                        20:45 
    3 Alberte Kaae-Nielsen       Søllerød OK                         21:21 
    4 Anne Sofie Thyss Harfot    Horsens OK                          21:43 
    5 Celina Bregensøe           Tisvilde Hegn OK                    23:33 
    6 Astrid Gylling Hougaard    Aarhus 1900 Orientering             23:48 
    7 Rikke Rasmussen            OK Snab                             24:11 
    8 Johanne Biering            Silkeborg OK                        24:25 
    9 Marianna Mathiasen         Herning Orienteringsklub            27:10 
   10 Ida Juul Schiøtz           Silkeborg OK                        30:14 

      Katrine Thygesen           OK Snab                           Fejlkl. 
      Laura Vogel Andersen       Aarhus 1900 Orientering      Ikke startet 
      Maria Damgaard             OK GORM                      Ikke startet 
      Rebecca Loft Thyssen       Horsens OK                   Ikke startet 



D-14  (22)                3.3 km  110 Hm   12 K   

    1 Lise Termansen             OK SYD                              27:53 
    2 Nikoline Holm Splittorff   FIF Hillerød Orientering            29:01 
    3 Annika Simonsen            FIF Hillerød Orientering            29:30 
    4 Ida Øbro                   Tisvilde Hegn OK                    31:10 
    5 Astrid Skytte Kirkegaard   Søllerød OK                         32:23 
    6 Sara Lysemose Poulsen      Silkeborg OK                        34:23 
    7 Karen Abildgård Poulsen    Aarhus 1900 Orientering             36:43 
    8 Sidse Tillingsøe           Tisvilde Hegn OK                    37:14 
    9 Cecilie Eeg Højholt        Kolding OK                          37:53 
   10 Amanda Isaksen             OK Snab                             38:06 
   11 Sara Lykke Brinch          FIF Hillerød Orientering            39:11 
   12 Agnes Nørgård Kracht       Tisvilde Hegn OK                    40:01 
   13 Marie Erskov Krogh         OK Øst Birkerød                     40:56 
   14 Tine Dalgaard              Kolding OK                          44:09 
   15 Katrine Spanner            OK Pan Århus                        44:38 
   16 Celine Hinge Krogsgaard    Silkeborg OK                        45:36 
   17 Karoline Saxtorp Schulz    Ballerup OK                         49:48 
   18 Ida Hedver Thesbjerg       Horsens OK                        1:01:11 
   19 Sofie Slot Fenger-Grøn     OK Snab                           1:01:17 
   20 Alberte Loft Thyssen       Horsens OK                        1:12:06 

      Trine Eg Staugaard         Kolding OK                        Fejlkl. 
      Elise Purup-Nielsen        Horsens OK                   Ikke startet 



D-16  (19)                3.0 km  175 Hm   14 K   

    1 Nikoline Tillingsøe        Tisvilde Hegn OK                    29:21 
    2 Camilla Larsen             FIF Hillerød Orientering            30:52 
    3 Astrid Maag                Søllerød OK                         31:05 
    4 Marie Cecilie Hartmeyer    FIF Hillerød Orientering            31:21 
    5 Caroline Finderup          OK Pan Århus                        31:32 
    6 Josefine Lind              OK GORM                             32:16 
    7 Frida Kopp Stannum         Tisvilde Hegn OK                    34:24 
    8 Agnes Jonsson              Søllerød OK                         36:49 
    9 Clara Bagger Hagner        Silkeborg OK                        38:10 
   10 Isabella Kempff-Andersen   FIF Hillerød Orientering            38:52 
   11 Rikke Ivarsen              OK Pan Århus                        39:23 
   12 Sarah Nissen Pedersen      Faaborg OK                          39:46 
   13 Sofie Secher Thomsen       OK Pan Århus                        41:36 
   14 Anna Spanner               OK Pan Århus                        45:22 
   15 Kristina Præstgaard        Mariager Fjord OK                   47:34 
   16 Anna Klingenberg           Faaborg OK                          54:55 

      Ann Cathrine Larsen        OK GORM                           Fejlkl. 
      Anne Beukel Bak            Aalborg OK                        Fejlkl. 
      Cecilie S. Udholm          Aalborg OK                        Fejlkl. 



D-20  (18)                3.8 km  195 Hm   15 K   

    1 Nicoline F. Klysner        FIF Hillerød Orientering            29:24 
    2 Cecilie F. Klysner         FIF Hillerød Orientering            30:29 
    3 Nina G. Najbjerg           OK GORM                             37:05 
    4 Amalie Tripax              OK Roskilde                         38:20 
    5 Caroline Gjøtterup         Faaborg OK                          38:33 
    6 Mathilde Nørgård Kracht    Tisvilde Hegn OK                    40:08 
    7 Maja Lykke Brinch          FIF Hillerød Orientering            41:38 
    8 Anne Ekhard Edsen          Aarhus 1900 Orientering             42:29 
    9 Linnea S. Udholm           Aalborg OK                          44:45 
   10 Iben Valery                Tisvilde Hegn OK                    45:15 
   11 Ita Klingenberg            Faaborg OK                          47:43 
   12 Marie-Louise Møller        Aalborg OK                          49:30 
   13 Nikoline Andersen          Søllerød OK                         55:41 
   14 Carelia Stærk Larsen       Ballerup OK                       1:37:33 

      Pernille Bøch Gylling      Aarhus 1900 Orientering           Fejlkl. 
      Signe Edsen                Nordvest OK                       Fejlkl. 
      Marie Beukel Bak           Aalborg OK                   Ikke startet 
      Camilla Bevensee           OK H.T.F.                    Ikke startet 



D21  (23)                 5.2 km  255 Hm   17 K   

    1 Signe Søes                 OK Pan Århus                        38:27 
    2 Ida Bobach                 OK Pan Århus                        39:42 
    3 Emma Klingenberg           Faaborg OK                          40:45 
    4 Maja Alm                   OK H.T.F.                           42:05 
    5 Aija Skrastina             Kolding OK                          42:28 
    6 Signe Klinting             FIF Hillerød Orientering            45:14 
    7 Ane Linde                  OK Pan Århus                        45:27 
    8 Stine Bagger Hagner        Silkeborg OK                        45:53 
    9 Rikke Nygaard Monrad       FIF Hillerød Orientering            51:55 
   10 Josephine Dewett Kristense OK Pan Århus                        52:11 
   11 Helle Holm Clausen         OK Øst Birkerød                     55:18 
   12 Helle Bobach               Aalborg OK                          55:37 
   13 Pernille Sommer            OK Øst Birkerød                     55:39 
   14 Hanna Aludden              OK Pan Århus                        57:21 
   15 Camilla Gry Elmann         Silkeborg OK                        59:06 
   16 Nina Vindegaard Grønberg   OK Øst Birkerød                   1:01:16 
   17 Stinne Skammelsen          OK Pan Århus                      1:02:24 
   18 Rikke Kofoed               OK Øst Birkerød                   1:02:33 
   19 Kristine Baagø             Viborg OK                         1:11:04 
   20 Katrine Villumsen          OK Øst Birkerød                   1:18:17 
   21 Marie H. Jensen            OK H.T.F.                         1:25:31 
   22 Dorthe Kühl Petersen       OK SYD                            1:27:07 

      Maja Bramming              Odense OK                    Ikke startet 



D35  (8)                  3.8 km  195 Hm   15 K   

    1 Mette Møller Nielsen       AKIF                                46:45 
    2 Henriette Hansen           Herlufsholm OK                      54:38 
    3 Mette Wonsyld              Silkeborg OK                      1:00:33 
    4 Ditte Busch                OK Snab                           1:05:58 
    5 Mette Rich                 Ballerup OK                       1:11:02 
    6 Katja Vogel Andersen       Aarhus 1900 Orientering           1:12:47 

      Signe Faber                Silkeborg OK                      Fejlkl. 
      Lisbeth Rauff              Allerød OK                   Ikke startet 



D40  (20)                 2.9 km  125 Hm   11 K   

    1 Tenna Nørgaard Landsperg   Tisvilde Hegn OK                    24:08 
    2 Maria M. Høyer Staugaard   FIF Hillerød Orientering            25:50 
    3 Tine Rasmussen             Silkeborg OK                        27:15 
    4 Rikke Holm Jensen          Horsens OK                          28:33 
    5 Elin Nørgård Kracht        PI-København                        29:18 
    6 Anne R. Boye-Møller        Horsens OK                          31:26 
    7 Jenni Adams                Tisvilde Hegn OK                    32:36 
    8 Maria Krog Schulz          Ballerup OK                         33:14 
    9 Heidi Hinge Krogsgaard     Silkeborg OK                        33:20 
   10 Irene K. Mikkelsen         Horsens OK                          37:12 
   11 Diana Finderup Jessen      OK H.T.F.                           38:06 
   12 Tine Alkjær                FIF Hillerød Orientering            39:54 
   13 Lone Fyhn Olesen           Odense OK                           45:09 
   14 Susanne Loft Thyssen       Horsens OK                          48:39 
   15 Rikke Lysemose Poulsen     Silkeborg OK                        49:29 
   16 Lajla Præstgaard           Mariager Fjord OK                   51:56 
   17 Christina Hartmeyer        FIF Hillerød Orientering            52:55 
   18 Jytte Salmonsen            Silkeborg OK                      1:01:33 
   19 Louise Holm Splittorff     FIF Hillerød Orientering          1:55:27 

      Anne-Mette Nørregaard      OK FROS                      Ikke startet 



D45  (32)                 2.9 km  125 Hm   11 K   

    1 Hanne Fogh                 OK Sorø                             31:53 
    2 Berit Harfot               Horsens OK                          33:05 
    3 Marianne Lynge Krogh       Kolding OK                          33:41 
    4 Mette Rønning Steffensen   OK Øst Birkerød                     33:47 
    5 Susanne Højholt            Kolding OK                          33:48 
    6 Anette Lund                OK GORM                             34:46 
    7 Sandra Simonsen            FIF Hillerød Orientering            35:31 
    8 Anne Maarup                FIF Hillerød Orientering            35:45 
    9 Susanne Gjedsig Thomsen    Tisvilde Hegn OK                    36:15 
   10 Mette Edsen                Nordvest OK                         37:24 
   11 Lise Jonasen               OK Skærmen Værløse                  37:42 
   12 Anita Lunding              Svendborg OK                        40:26 
   13 Charlotte Bergmann         Allerød OK                          40:50 
   14 Marianne Damgaard          OK GORM                             42:49 
   15 Hanne Staugaard            Kolding OK                          43:23 
   16 Lone Rasmussen             OK Snab                             45:35 
   17 Kirsten Møller             Søllerød OK                         47:10 
   18 Katalin Bolko Kongstad     Odense OK                           48:31 
   19 Marianne Kirkegaard        Søllerød OK                         51:28 
   20 Gitte R. Christoffersen    Svendborg OK                        52:31 
   21 Jannie Nielsen             Tisvilde Hegn OK                    54:15 
   22 Anne Kaae-Nielsen          Søllerød OK                         55:19 
   23 Anette Pind                Silkeborg OK                        57:30 
   24 Helle Termansen            OK SYD                              58:07 
   25 Ethna Cavanagh             Faaborg OK                        1:01:41 
   26 Tina Udholm                Aalborg OK                        1:01:52 
   27 Lene Stick Nielsen         Viborg OK                         1:04:01 
   28 Helle Nikkel               Viborg OK                         1:09:16 
   29 Marianne Illum             Søllerød OK                       1:24:03 
   30 Hanne Gylling              Aarhus 1900 Orientering           1:45:10 

      Bente Kjær Hemmingsen      FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
      Dorthe Munktved            Allerød OK                   Ikke startet 



D50  (31)                 2.6 km  125 Hm   11 K   

    1 Dorthe Hansen              Silkeborg OK                        25:59 
    2 Mette Filskov              OK Sorø                             29:13 
    3 Lucia Aagaard              Herning Orienteringsklub            30:00 
    4 Claudia Greiner            TSV Grünwald                        31:36 
    5 Birgitte Birck             Allerød OK                          32:09 
    6 Lena Sandgren Swartz       OK Orion                            33:18 
    7 Naja Dan Møller            Allerød OK                          33:26 
    8 Birgitte Erskov Halland    OK Øst Birkerød                     34:49 
    9 Gitte Isen                 Herning Orienteringsklub            35:18 
   10 Britta Ank Pedersen        Horsens OK                          35:25 
   11 Leysa Sørensen             Silkeborg OK                        39:11 
   12 Bettina Gjedde             Mariager Fjord OK                   39:25 
   13 Guri Alm                   OK H.T.F.                           40:02 
   14 Kate Nielsen               OK Snab                             40:26 
   15 Inga Jager                 Silkeborg OK                        41:56 
   16 Ulla Place Petersen        Allerød OK                          43:13 
   17 Anette Egander Grøn        OK Pan Århus                        46:51 
   18 Inge Kølbæk Bonne          Aarhus 1900 Orientering             47:59 
   19 Lisa Tantholdt             OK Øst Birkerød                     48:09 
   20 Leni Møllsøe               OK Roskilde                         48:23 
   21 Lene Kofoed Petersen       Horsens OK                          55:46 
   22 Claudia Schmidt Thomsen    Horsens OK                        1:00:29 
   23 Anette Ozol                Silkeborg OK                      1:05:11 
   24 Birgitte Bach              Viborg OK                         1:05:50 
   25 Anne Ellekrog              Aarhus 1900 Orientering           1:10:50 
   26 Bettina Katy Andersen      Søllerød OK                       1:17:32 
   27 Gigi Sucksdorff            OK73                              1:21:42 
   28 Susanne Thrane             Søllerød OK                       1:39:28 

      Bente Madsen               Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
      Maria Iben Sell-Petersen   Allerød OK                        Fejlkl. 
      Vibeke Ekhard Edsen        Aarhus 1900 Orientering           Fejlkl. 



D55  (14)                 2.6 km  125 Hm   11 K   

    1 Hanne Møller Andersen      OK Pan Århus                        34:11 
    2 Ingrid Johannsen           Silkeborg OK                        35:36 
    3 Birgitte Halle             Aarhus 1900 Orientering             38:53 
    4 Helle Schou                OK Snab                             39:58 
    5 Birgitte Krüger            Helsingør SOK                       42:02 
    6 Hanne Ljungberg            OK SYD                              43:05 
    7 Jane Hansen                Odense OK                           43:58 
    8 Annlou Husen               Farum OK                            44:18 
    9 Tove Straarup              Horsens OK                          46:37 
   10 Eva Konring Olesen         FIF Hillerød Orientering            50:15 
   11 Randi Jensen               Aarhus 1900 Orientering             59:02 

      Susanne Baun               Horsens OK                        Fejlkl. 
      Tove Jakobsen              Silkeborg OK                 Ikke startet 
      Inge Price Jensen          Odense OK                    Ikke startet 



D60  (19)                 1.9 km  95 Hm   9 K     

    1 Elizabeth Borchorst        Mariager Fjord OK                   25:03 
    2 Kirsten Bobach             Aalborg OK                          26:12 
    3 Elin  Holm Jensen          Horsens OK                          28:11 
    4 Gerda Marie Christiansen   O-63                                30:22 
    5 Lotte Hjort                Faaborg OK                          31:57 
    6 Janet Bentzen              OK Øst Birkerød                     32:41 
    7 Ansa MacLassen             Mariager Fjord OK                   34:21 
    8 Ann Dorrit Hansen          OK Djurs                            35:27 
    9 Erna Søndergård            Farum OK                            36:25 
   10 Ellen Nielsen              Horsens OK                          37:15 
   11 Pia Gade                   Viborg OK                           38:27 
   12 Lisbeth Damsgaard          Søllerød OK                         39:24 
   13 Anne-Mette Kirkegaard      Silkeborg OK                        44:14 
   14 Inge Thorsen               Odense OK                           46:29 
   15 Gerda Henriksen            Aarhus 1900 Orientering             49:29 
   16 Birgit Olsen               Tisvilde Hegn OK                    49:50 
   17 Inge Iversen               Mariager Fjord OK                   54:11 

      Lisbet Nielsen             OK Vendelboerne                   Fejlkl. 
      Trille Ditlevsen           Horsens OK                        Fejlkl. 



D60 (DDI)  (1)            1.9 km  95 Hm   9 K     

    1 Annelise Hansen            Døvania                             55:13 



D65  (16)                 1.9 km  95 Hm   9 K     

    1 Mona Nørgaard              OK Pan Århus                        23:09 
    2 Inge Jørgensen             OK Roskilde                         23:28 
    3 Randi Splittorff           Svendborg OK                        26:08 
    4 Vibeke Vogelius            Silkeborg OK                        31:32 
    5 Edith Sørensen             Aalborg OK                          35:28 
    6 Lisbet Sortkjær            Silkeborg OK                        35:55 
    7 Ellen Thomsen              OK Vendelboerne                     36:47 
    8 Jette Bachhausen           FIF Hillerød Orientering            38:02 
    9 Musse Brage                OK Melfar                           38:20 
   10 Karen-Lisbeth Fredberg     Silkeborg OK                        38:32 
   11 Ellen Thisted              Søllerød OK                         39:13 
   12 Jytte Larsen               Silkeborg OK                        41:02 
   13 Bitten Nielsen             Herning Orienteringsklub            45:30 
   14 Mette Dam                  Viborg OK                           46:03 
   15 Kirsten Ellekilde          Helsingør SOK                       48:32 

      Vibeke Bøgevig             Søllerød OK                  Ikke startet 



D70  (8)                  1.8 km  95 Hm   8 K     

    1 Ellis Byrgiel Sommer       OK Øst Birkerød                     28:39 
    2 Inger Knudsen              Herning Orienteringsklub            30:12 
    3 Aase Neregaard             Tisvilde Hegn OK                    31:17 
    4 Bodil Buchtrup Jensen      Aarhus 1900 Orientering             40:10 
    5 Aase Thyssen               Horsens OK                          44:47 
    6 Alice Hinge                OK Pan Århus                        45:59 
    7 Gretha Villadsen           OK H.T.F.                         1:31:04 

      Ellen Laustsen             Aarhus 1900 Orientering           Fejlkl. 



D75  (1)                  1.2 km  50 Hm   6 K     

    1 Vivi Arildsen              OK Vendelboerne                     19:48 



H-10  (15)                2.6 km  50 Hm   11 K    

    1 Jacob Klærke Mikkelsen     Horsens OK                          14:15 
    2 Niels Dalgaard             Kolding OK                          15:08 
    3 Jens Dalgaard              Kolding OK                          15:25 
    4 Oscar David Brom Jensen    Allerød OK                          16:30 
    5 Noah Munk Hansen           OK Sorø                             17:52 
    6 Anders Secher Thomsen      OK Pan Århus                        18:35 
    7 Gustav Kjær Hemmingsen     FIF Hillerød Orientering            20:15 
    8 Toke Tillingsøe            Søllerød OK                         20:26 
    9 Tobias Biering             Silkeborg OK                        22:52 
   10 Marcus Juul Reng           Søllerød OK                         25:00 
   11 Lasse Alkjær Eriksen       FIF Hillerød Orientering            28:31 
   12 Andreas Lind Barfoed       Kolding OK                          29:30 
   13 Jonathan Birk Nielsen      Aalborg OK                          31:23 
   14 Aske Johannsen             OK SYD                              34:03 

      Nils Swartz                OK Orion                     Ikke startet 



H-12  (24)                2.5 km  100 Hm   11 K   

    1 Daniel B. Schmidt          Herning Orienteringsklub            16:05 
    2 Elias Hinge Krogsgaard     Silkeborg OK                        17:44 
    3 Frederik Holm Splittorff   FIF Hillerød Orientering            17:58 
    4 Lukas Kjær Hemmingsen      FIF Hillerød Orientering            18:11 
    5 Theis Munktved             Allerød OK                          18:23 
    6 Malthe Johannsen           OK SYD                              20:38 
    7 Noah Tristan Hoffmann      OK Pan Århus                        20:45 
    8 Felix Isaksen              OK Snab                             21:11 
    9 Esben Ø. Pedersen          OK GORM                             22:23 
   10 Max Rosenberg              OK Sorø                             23:09 
   11 Gustav Vinther Ø Jensen    Kolding OK                          23:23 
   12 Jonas Emil Fogh            OK Sorø                             23:25 
   13 Erik Hedver Thesbjerg      Horsens OK                          23:41 
   14 Peter Modler Hedemann      Faaborg OK                          24:47 
   15 Jens Kr. V. Petersen       OK GORM                             25:37 
   15 Anders Krogh Madsen        OK Roskilde                         25:37 
   17 Mathias Finderup Jessen    OK H.T.F.                           25:51 
   18 Jonathan Lind Barfoed      Kolding OK                          29:47 
   19 Lasse Fenger Vad           Horsens OK                          29:54 

      Mikkel Eeg Højholt         Kolding OK                        Fejlkl. 
      Søren Thrane Ødum          OK Øst Birkerød              Ikke startet 
      Victor Mørup-Petersen      Allerød OK                   Ikke startet 
      Søren Møller Skaug         OK Pan Århus                 Ikke startet 
      Marcus Elkjær              OK Øst Birkerød              Ikke startet 



H-14  (30)                3.3 km  110 Hm   12 K   

    1 Morten Örnhagen Jørgensen  OK Snab                             24:00 
    2 Anders Huus Pedersen       Søllerød OK                         27:21 
    3 Lasse Falck Weber          Tisvilde Hegn OK                    28:31 
    4 Malthe Poulsen             FIF Hillerød Orientering            29:03 
    5 Lasse Fugmann Thamdrup     Allerød OK                          31:49 
    6 Rasmus Krogh Madsen        OK Roskilde                         33:09 
    7 Andreas Bagger Hagner      Silkeborg OK                        36:14 
    8 Jakob Schøier Kovsted      Tisvilde Hegn OK                    36:37 
    9 Hans V. Petersen           OK GORM                             37:55 
   10 Mikkel Lau Petersen        Allerød OK                          38:11 
   11 Emil Olander Lorenz        Allerød OK                          40:40 
   12 Lasse August Helweg        Ballerup OK                         41:23 
   13 Casper Thygesen            OK Snab                             42:43 
   14 Marko Birk Nielsen         Aalborg OK                          43:08 
   15 Victor Kristensen          OK Snab                             43:10 
   16 Mikkel Holm Nielsen        Horsens OK                          43:29 
   17 Jens Kobæk Edsen           Nordvest OK                         43:32 
   18 Søren Eg Staugaard         Kolding OK                          43:55 
   19 Kasper Lynge Krogh         Kolding OK                          45:11 
   20 Martin Møller              OK H.T.F.                           45:54 
   21 Andreas Bock Bjørnsen      OK Pan Århus                        47:48 
   22 Morten Rindom Knudsen      OK Melfar                           48:41 
   23 Andreas Alkjær Eriksen     FIF Hillerød Orientering            51:44 
   24 Mikkel Meldgaard           Ballerup OK                         57:52 
   25 Andreas Mikkelsen          Faaborg OK                        1:02:24 

      Victor Albert Tj Falk      Allerød OK                        Fejlkl. 
      Gustav Moll Levring        OK Sorø                           Fejlkl. 
      Mikkel Ottesen             Ballerup OK                  Ikke startet 
      Mads Møller Skaug          OK Pan Århus                 Ikke startet 
      Mikkel Lyskjær Jensen      Farum OK                     Ikke startet 



H-16  (28)                4.0 km  150 Hm   15 K   

    1 Laurits Bidstrup Møller    Silkeborg OK                        32:43 
    2 Rune Østergaard            Søllerød OK                         36:32 
    3 Bjarke Egholm Rude         Silkeborg OK                        36:43 
    4 Johan Lindbjerg Skovbæk    Søllerød OK                         36:46 
    5 Carl Emil Schøie Kovsted   Tisvilde Hegn OK                    38:21 
    6 Julius Molsen              Søllerød OK                         38:31 
    7 Asger Skytte Kirkegaard    Tisvilde Hegn OK                    41:52 
    8 Peter Hansen               OK Sorø                             42:05 
    9 Jens Christian Gammeljord  OK Snab                             42:40 
   10 Rasmus Møller Jess         OK Roskilde                         44:49 
   11 Christian Møller           Aalborg OK                          44:58 
   12 Anders Lunding Henriksen   Svendborg OK                        51:03 
   13 Christoffer Gjøtterup      Faaborg OK                          51:58 
   14 Mads Lassen                Søllerød OK                         54:29 
   15 Jonas Iversen              Odense OK                           56:33 
   16 Rasmus Damgaard Nielsen    OK Øst Birkerød                     57:57 
   17 Sune Øhlenschlæger         OK Øst Birkerød                   1:01:54 
   18 Carl Christian Gydesen     OK Melfar                         1:07:19 
   19 Thor Find Andersen         Søllerød OK                       1:08:10 
   20 Rasmus Nygaard Rasmussen   OK Snab                           1:11:06 
   21 Andreas Duc Jørgensen      Allerød OK                        1:23:43 
   22 Frederik Erskov Krogh      OK Øst Birkerød                   1:27:37 
   23 Rasmus Slot Fenger-Grøn    OK Snab                           1:34:29 

      Søren Lund Sørensen        Aalborg OK                        Fejlkl. 
      Vitus Woge Nielsen         Farum OK                          Fejlkl. 
      Jacob Skaanning Jørgensen  Silkeborg OK                      Fejlkl. 
      Jonas Abildgård Poulsen    Aarhus 1900 Orientering      Ikke startet 
      Martin Illum               Søllerød OK                  Ikke startet 



H-20  (34)                4.3 km  220 Hm   13 K   

    1 Jakob Ekhard Edsen         Aarhus 1900 Orientering             28:19 
    2 Thomas Knudsen             OK Melfar                           29:33 
    3 Magnus Dewett              OK Snab                             30:14 
    4 Simon Thrane Hansen        Søllerød OK                         31:14 
    5 Magnus Maag                Søllerød OK                         31:16 
    6 Lars Hjerrild              OK Pan Århus                        32:13 
    7 Emil Øbro                  Tisvilde Hegn OK                    32:34 
    8 Eskil Schøning             OK West                             32:35 
    9 Tobias Svarer              OK Esbjerg                          32:56 
   10 Henrik Rindom Knudsen      OK Melfar                           33:17 
   11 Bertram Kopp Stannum       Tisvilde Hegn OK                    33:52 
   12 Viktor Gammeljord          OK Snab                             34:38 
   13 Aske Jepsen                Søllerød OK                         35:04 
   14 Stefan Frands Petersen     Allerød OK                          35:10 
   15 Holger V Petersen          OK GORM                             36:34 
   16 Jakob Mollerup Benfeldt    Odense OK                           38:10 
   17 Asker Øhlenschlæger        OK Øst Birkerød                     38:19 
   18 Mikkel Kaae-Nielsen        Søllerød OK                         39:32 
   19 Joakim Damgaard            OK GORM                             39:49 
   20 Aske Tandrup Nyengaard     Søllerød OK                         40:17 
   21 Morten Schou               OK Snab                             41:12 
   22 Tjalfe Egholm Rude         Silkeborg OK                        44:14 
   23 Kristian Blok              OK Snab                             45:54 
   24 Jonathan Elvø Hansen       Silkeborg OK                        46:17 
   24 Jacob Laage Kragh          OK Roskilde                         46:17 
   26 Alexander Juan M Pedro     OK Øst Birkerød                     52:51 
   27 Martin B. Nielsen          Aarhus 1900 Orientering             54:34 
   28 Nicklas Mønster Jørgensen  Horsens OK                          55:45 

      Rasmus Harfot              Horsens OK                        Fejlkl. 
      Christian Bagger Hagner    Silkeborg OK                      Fejlkl. 
      Emil Beck Laursen          Silkeborg OK                      Fejlkl. 
      Thor Nørskov               OK Øst Birkerød                   Fejlkl. 
      Malthe Gaarsdal            Farum OK                     Ikke startet 
      Daniel Purup-Nielsen       Svendborg OK                 Ikke startet 



H21  (41)                 6.2 km  320 Hm   20 K   

    1 Tue Lassen                 Faaborg OK                          37:21 
    2 Rasmus Djurhuus            OK Pan Århus                        38:19 
    3 Andreas Hougaard Boesen    OK Roskilde                         39:26 
    4 RunO Olsen                 Tisvilde Hegn OK                    40:18 
    5 Christian Bobach           Silkeborg OK                        40:25 
    6 René Rokkjær               OK Pan Århus                        40:40 
    7 Jonas Munthe               Mariager Fjord OK                   40:48 
    8 Carsten Jørgensen          Tisvilde Hegn OK                    42:45 
    9 Thomas Jensen              Tisvilde Hegn OK                    42:50 
   10 Christian Christensen      OK Pan Århus                        43:12 
   11 Martin Laage Kragh         OK Roskilde                         43:23 
   12 Rune Nygaard Monrad        Søllerød OK                         43:31 
   13 Rasmus Søes                Farum OK                            44:17 
   14 Torbjørn Gasbjerg          OK Pan Århus                        44:18 
   15 Ulrik Nielsen              Søllerød OK                         44:44 
   16 Michael Sørensen           OK Øst Birkerød                     45:20 
   17 Troels Christiansen        Søllerød OK                         47:24 
   18 Kristian Vad               Horsens OK                          47:46 
   19 Anders Konring Olesen      FIF Hillerød Orientering            48:06 
   20 Chr. Peter MacLassen       Mariager Fjord OK                   49:05 
   21 Johan MacLassen            OK Pan Århus                        50:47 
   22 Jeppe Ruud                 FIF Hillerød Orientering            51:20 
   23 Kasper Ingerslev           Ballerup OK                         51:31 
   24 Magne Knudsen              IL Gneist                           52:22 
   25 Jesper Stamp               Odense OK                           55:48 
   26 Anders Bank                OK Esbjerg                          56:00 
   27 Rasmus Lunding Henriksen   OK Pan Århus                        56:50 
   28 Rasmus Iversen             Odense OK                           59:12 
   29 Anders Bachhausen          FIF Hillerød Orientering          1:00:33 
   30 Giacomo Frattari           OK Pan Århus                      1:00:34 
   31 Christian Wolsing          Mariager Fjord OK                 1:09:07 
   32 Rasmus Ejlersen            OK SYD                            1:12:59 
   33 Casper Sørensen            OK Øst Birkerød                   1:15:59 
   34 Andreas Popp               Aalborg OK                        1:29:48 
   35 Henrik Vestergaa Karnøe    OK Sorø                           1:30:29 

      Andreas Mikkelse Jensen    Søllerød OK                       Fejlkl. 
      Sigge Lundedal J.          FIF Hillerød Orientering          Fejlkl. 
      Lasse Grøn                 Mariager Fjord OK            Ikke startet 
      Niklas Ingwersen           Horsens OK                   Ikke startet 
      Marius Thrane Ødum         OK Øst Birkerød              Ikke startet 
      Rasmus Thrane Hansen       Søllerød OK                  Ikke startet 



H21 (DDI)  (2)            6.2 km  320 Hm   20 K   

    1 Henrik Eklund              Døvania                           2:33:38 

      Mikkel Pedersen            Døvania                           Fejlkl. 



H35  (17)                 4.3 km  220 Hm   13 K   

    1 Christian Nielsen          Faaborg OK                          30:21 
    2 Troels Nielsen             Horsens OK                          32:09 
    3 Jesper Damgaard            Farum OK                            34:17 
    4 Patrick McGrail            OK Pan Århus                        36:10 
    5 Asger Habekost Nielsen     OK Øst Birkerød                     40:54 
    6 Martin Busch               OK Snab                             41:17 
    7 Claus Bobach               Aalborg OK                          41:18 
    8 Henrik Bomm Hinge          OK Pan Århus                        42:12 
    9 Simon Møller Grimstrup     Silkeborg OK                        43:06 
   10 Mads K. Larsen             FIF Hillerød Orientering            45:31 
   11 Nicolaj Nielsen            Horsens OK                          45:49 
   12 Anders Dalgaard            Kolding OK                          46:09 
   13 Henrik Kallestrup          Silkeborg OK                        48:27 
   14 Per O. Espegren            Aarhus 1900 Orientering             54:00 
   15 Allan Skouboe              Horsens OK                        1:34:08 

      Anders Gilleladen          OK Pan Århus                      Fejlkl. 
      Rasmus Nielsen             Tisvilde Hegn OK             Ikke startet 



H40  (31)                 3.8 km  165 Hm   15 K   

    1 Morten Fenger-Grøn         OK Pan Århus                        28:05 
    2 Jesper Jensen              Farum OK                            31:03 
    3 Chris Terkelsen            OK GORM                             31:04 
    4 Ulrik Staugaard            FIF Hillerød Orientering            32:48 
    4 Keld Hinge Krogsgaard      Silkeborg OK                        32:48 
    6 Ebbe Møller Nielsen        OK Pan Århus                        33:02 
    7 Kenneth Skaug              OK Pan Århus                        33:57 
    8 Thomas Eriksen             FIF Hillerød Orientering            35:33 
    9 Carsten Thyssen            Horsens OK                          36:34 
   10 Thomas Meyer               FIF Hillerød Orientering            37:39 
   11 Henrik Tinggaard Andersen  Aarhus 1900 Orientering             40:31 
   12 Thomas Fredberg            Silkeborg OK                        40:35 
   13 Michael Thygesen           OK Snab                             40:39 
   14 Poul Mouritsen             Silkeborg OK                        42:06 
   15 Lars Nielsen               OK Esbjerg                          43:15 
   16 Mads Mikkelsen             Horsens OK                          43:34 
   17 Frederik Schiøtz           Silkeborg OK                        44:11 
   18 Lars Munktved              Allerød OK                          44:51 
   19 Johan Swartz               OK Orion                            44:58 
   20 Michael Splittorff         FIF Hillerød Orientering            46:08 
   21 Bjarke Rasmussen           Mariager Fjord OK                   48:41 
   22 Preben Brinch              FIF Hillerød Orientering            49:27 
   23 Finn Bregensøe             Tisvilde Hegn OK                    49:55 
   24 Bjarne Johannsen           OK SYD                              52:49 
   25 Ole Meldgaard              Ballerup OK                         56:03 
   26 Christian Biering          Silkeborg OK                      1:02:24 
   27 Jens Kovsted               Tisvilde Hegn OK                  1:15:26 
   28 Kasper Levring             OK Sorø                           1:22:32 
   29 Kjeld Froberg              Aarhus 1900 Orientering           1:33:20 

      Jacob Barfoed              Kolding OK                        Fejlkl. 
      Jakob Landsperg            Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 



H45  (48)                 3.8 km  165 Hm   15 K   

    1 Henrik Markvardsen         Tisvilde Hegn OK                    30:22 
    2 Jens Knud Maarup           Farum OK                            32:16 
    3 Flemming Jørgensen         OK Snab                             32:27 
    4 Jesper Fenger-Grøn         OK Snab                             32:28 
    5 Tim Falck Weber            Tisvilde Hegn OK                    32:34 
    6 Jan Eg Pedersen            OK Øst Birkerød                     32:49 
    7 Peter Knudsen              OK Melfar                           34:30 
    8 Bo Simonsen                FIF Hillerød Orientering            35:13 
    9 Rolf Valery                Tisvilde Hegn OK                    35:26 
   10 Claus Grøn Lyngby          OK GORM                             35:35 
   11 Henrik Uhlemann            Kolding OK                          37:35 
   12 Claus S. Pedersen          Aalborg OK                          38:23 
   13 Kåre Sørensen              OK Sorø                             38:40 
   14 Ole Hansen                 Tisvilde Hegn OK                    40:23 
   15 Helge Tillingsøe           DSR´s O-sektion                     41:29 
   16 Anders Edsen               Aarhus 1900 Orientering             41:54 
   17 Jakob Albahn               Tisvilde Hegn OK                    42:02 
   18 Kristian Edsen             Nordvest OK                         43:26 
   19 Alex Ottesen               Ballerup OK                         43:37 
   20 Kenn Kristensen            Herning Orienteringsklub            44:38 
   21 Jens Ozol                  Silkeborg OK                        48:15 
   22 Michael Filyo              Silkeborg OK                        50:59 
   23 Søren Andersen             Herning Orienteringsklub            51:16 
   24 Kaj Maag                   Søllerød OK                         52:03 
   25 Jørgen Damgaard            OK GORM                             52:57 
   26 Michael Ertmann            Allerød OK                          53:36 
   27 Jørgen Rolighed Thyme      Allerød OK                          53:48 
   28 Niels Nygaard Jensen       OK Snab                             53:58 
   29 Lars Eeg Højholt           Kolding OK                          53:59 
   30 Claus Kaae-Nielsen         Søllerød OK                         54:10 
   31 Kaj Isaksen                OK Snab                             54:40 
   32 Henrik Poulsen             FIF Hillerød Orientering            55:03 
   33 Lars Nissen                OK Esbjerg                          56:00 
   34 Allan Baagø                Viborg OK                           58:47 
   35 Ulrik Illum                Søllerød OK                         59:16 
   36 Michael Termansen          OK SYD                              59:47 
   37 Kim B. Schmidt             Herning Orienteringsklub          1:01:22 
   38 Dennis Øbro                Tisvilde Hegn OK                  1:03:23 
   39 Allan Hougaard             Aarhus 1900 Orientering           1:04:19 
   40 Kim Poulsen                Aarhus 1900 Orientering           1:07:53 
   41 Henning Hedemann           Faaborg OK                        1:07:58 

      Kristian Kærsgaard         OK Sorø                           Fejlkl. 
      Kent Uhre Knudsen          Silkeborg OK                      Fejlkl. 
      Per Eg Pedersen            Kolding OK                        Fejlkl. 
      Sten Skytte Kirkegaard     Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
      Rasmus Ødum                OK Øst Birkerød              Ikke startet 
      Ole Præstgaard             Mariager Fjord OK            Ikke startet 
      Jørgen Schnack             Aalborg OK                   Ikke startet 



H50  (58)                 4.0 km  150 Hm   15 K   

    1 Jens Jørgen Hansen         Tisvilde Hegn OK                    34:58 
    2 Peter Østergaard           OK73                                37:27 
    3 Jan Møller                 Aalborg OK                          39:21 
    4 Jens Børsting              Silkeborg OK                        41:43 
    5 Henrik Albahn              Tisvilde Hegn OK                    41:55 
    6 Jens Viktor Nørgaard       OK73                                42:16 
    7 Jan Thomsen                OK Pan Århus                        42:43 
    8 Søren Maarup               Kolding OK                          43:04 
    9 Morten Ebbensgaard         OK Øst Birkerød                     43:43 
   10 Karsten Blok               OK Snab                             43:56 
   11 Claus F. Christensen       OK FROS                             44:21 
   12 Jes Mose Jensen            AKIF                                44:31 
   13 Søren Germann              OK GORM                             44:47 
   14 Anders Laage Kragh         OK Roskilde                         46:19 
   15 Bjarne Topp                OK Øst Birkerød                     46:35 
   16 Martin Greiner             TSV Grünwald                        46:53 
   17 Henrik Nielsen             Tisvilde Hegn OK                    47:19 
   18 Arne Kristensen            Herlufsholm OK                      47:37 
   19 Walther Rahbek             Aalborg OK                          48:08 
   20 Jens Peder Jensen          OK H.T.F.                           48:10 
   21 Søren Bak                  Aalborg OK                          48:35 
   22 Terkel Gydesen             OK Melfar                           48:38 
   23 Finn Mollerup              Odense OK                           48:56 
   23 Jesper Børsting            Herlufsholm OK                      48:56 
   25 Bjørn Sommer               Aarhus 1900 Orientering             49:11 
   26 Søren Klingenberg          Faaborg OK                          51:01 
   27 Søren Flytkjær             Aalborg OK                          51:04 
   28 Henrik Valentinsen         Randers OK                          51:25 
   29 Tommy Iversen              Odense OK                           51:28 
   30 Carsten Lind               OK FROS                             51:37 
   31 Bo Konring                 Søllerød OK                         53:02 
   32 Uffe Just Pedersen         Søllerød OK                         54:53 
   33 Carsten Stenberg           FIF Hillerød Orientering            55:42 
   34 Finn Henriksen             Svendborg OK                        56:06 
   35 Klaus Wolsing              Mariager Fjord OK                   58:20 
   36 Bent Mikkelsen             Faaborg OK                          59:41 
   37 Bjarke Sucksdorff          OK73                              1:00:49 
   37 Allan Grundsøe             Odense OK                         1:00:49 
   39 Jens Anders Hansen         Søllerød OK                       1:01:25 
   40 Orest Kotylo               Silkeborg OK                      1:01:51 
   41 Morten Jensen              OK Roskilde                       1:02:10 
   41 Anker Møller               Silkeborg OK                      1:02:10 
   43 Karl Kristian Hartmeyer    FIF Hillerød Orientering          1:02:45 
   44 Jens Bentsen               OK Øst Birkerød                   1:05:29 
   45 Svend-Erik Jepsen          Søllerød OK                       1:07:50 
   46 Lars Ozol                  Silkeborg OK                      1:09:57 
   47 Vagn Pedersen              Aarhus 1900 Orientering           1:11:28 
   48 Henrik Nygaard Jensen      OK Snab                           1:13:41 
   49 Ove Petersen               OK SYD                            1:13:54 
   50 Peter Krogh                OK Øst Birkerød                   1:15:14 
   51 Henrik Molsen              Søllerød OK                       1:26:22 
   52 Torben Schorlemmer         Ballerup OK                       1:43:52 
   53 Kim Find Andersen          Søllerød OK                       2:24:54 

      Torben Kristensen          OK Snab                           Fejlkl. 
      Kim Kongstad               Odense OK                         Fejlkl. 
      Kent Kragh                 Horsens OK                   Ikke startet 
      Karsten Jøhnk              OK SYD                       Ikke startet 
      Helge Lang Pedersen        Farum OK                     Ikke startet 



H55  (42)                 3.8 km  195 Hm   15 K   

    1 Rolf Lund                  Helsingør SOK                       30:12 
    2 Erik Bobach                Silkeborg OK                        33:58 
    3 Lars Konradsen             FIF Hillerød Orientering            36:27 
    4 Gert Nielsen               Allerød OK                          36:46 
    5 Jørgen Skaarup             Ballerup OK                         38:37 
    6 Mogens Hagner              Silkeborg OK                        38:53 
    7 Jess Rasmussen             Viborg OK                           40:28 
    8 Jørgen Bruun               Aalborg OK                          41:49 
    9 Steffen Alm                Nordvest OK                         44:15 
   10 Klavs Madsen               Odense OK                           46:48 
   11 Erik Øhlenschlæger         OK Øst Birkerød                     47:10 
   12 Arne Nygaard               OK West                             47:20 
   12 John Pedersen              OK Sorø                             47:20 
   14 Asger Jensen               OK Roskilde                         47:48 
   15 Torben Rasmussen           Odense OK                           49:12 
   16 Ole Gjøderum               Aarhus 1900 Orientering             49:25 
   17 Søren Peter Larsen         FIF Hillerød Orientering            50:13 
   18 Kresten Madsen             Odense OK                           50:34 
   19 Jens Christensen           Mariager Fjord OK                   50:37 
   20 Henning Schou              OK Snab                             51:42 
   21 Mogens Hald                Herning Orienteringsklub            51:51 
   22 Peter Føns Knudsen         OK GORM                             52:05 
   23 Arne Bertelsen             OK H.T.F.                           52:07 
   24 Ole Andersen               Herning Orienteringsklub            52:46 
   25 Steen Sig Andersen         Kolding OK                          54:48 
   26 Stig Barrett               Viborg OK                           56:07 
   27 Torben Kristensen          Herlufsholm OK                      56:39 
   28 Henrik Kleffel             Søllerød OK                         58:10 
   29 Michael Straube            Horsens OK                          58:57 
   30 Jan Jakobsen               OK Øst Birkerød                   1:01:16 
   31 Ole Binder                 OK GORM                           1:02:21 
   32 Svend Erik Skovsgaard      Viborg OK                         1:02:37 
   33 Niels la Cour Bentzon      Søllerød OK                       1:02:39 
   34 Kaj Skov                   Skive AMOK                        1:05:11 
   35 Gert Johannesen            Skive AMOK                        1:11:28 
   36 Keld Østergaard            Mariager Fjord OK                 1:16:53 
   37 Knud Jespersen             OK Snab                           1:21:14 

      Knud Madsen                OK Sorø                           Fejlkl. 
      Søren Dall                 OK H.T.F.                         Fejlkl. 
      Ole Gadsbølle              OK Esbjerg                        Fejlkl. 
      Johnny Frands Eriksen      Allerød OK                   Ikke startet 
      Hans Jørgen Vad            Horsens OK                   Ikke startet 



H60  (45)                 3.0 km  175 Hm   14 K   

    1 Leif E. Larsen             Tisvilde Hegn OK                    31:35 
    2 Knud Fjordvald             Silkeborg OK                        33:42 
    3 Anders Jonsson             Søllerød OK                         34:34 
    4 Gunnar Grue-Sørensen       Tisvilde Hegn OK                    36:43 
    5 Flemming Wendelboe         Helsingør SOK                       38:57 
    6 Jørgen Münster-Swendsen    Søllerød OK                         39:02 
    7 Keld Gade                  Viborg OK                           39:48 
    8 Michael Dickenson          Viborg OK                           39:56 
    9 Erik Nysom                 Silkeborg OK                        40:19 
   10 Aksel Andersen             OK Roskilde                         40:41 
   11 Erik Sørensen              Allerød OK                          40:56 
   12 Emil Olesen                FIF Hillerød Orientering            43:02 
   13 Anders Ingvardsen          Holstebro OK                        43:25 
   14 Finn Ingwersen             Horsens OK                          43:31 
   15 Keld Abrahamsen            Aarhus 1900 Orientering             43:56 
   16 Arne Moe-Jensen            Viborg OK                           44:40 
   17 Sven Madsen                OK FROS                             45:16 
   18 Poul Egander Grøn          OK Pan Århus                        45:33 
   19 Eigil Nielsen              Horsens OK                          45:45 
   20 Peer Straarup              Horsens OK                          47:43 
   21 Kim Folander               OK Sorø                             48:05 
   22 Flemming Johannsen         Silkeborg OK                        48:20 
   23 Jørn H. Klausen            OK SYD                              48:31 
   24 Niels Raagaard             Søllerød OK                         48:51 
   25 Poul Erik Buch             OK GORM                             49:14 
   26 Varny Vestergaard          Vestjysk Orienteringsklub           49:42 
   27 Flemming Sasser            Herning Orienteringsklub            50:26 
   28 Rolf Duedahl Nielsen       OK Djurs                            51:43 
   29 Mogens Nielsen             OK West                             56:08 
   30 Søren Kjær                 OK H.T.F.                           56:42 
   31 Torben Isen                Herning Orienteringsklub          1:00:22 
   32 Morten Lassen              Faaborg OK                        1:01:08 
   33 Erik Pedersen              OK Vendelboerne                   1:01:48 
   34 Niels Jørgen Iversen       Mariager Fjord OK                 1:02:34 
   35 Leif Jensen                OK Skærmen Værløse                1:02:40 
   36 Chris Bagge                FIF Hillerød Orientering          1:09:49 
   37 Flemming Roel Jensen       Kolding OK                        1:09:54 
   38 Svend Tantholdt            OK Øst Birkerød                   1:33:10 
   39 Leif Egholm Pedersen       Viborg OK                         1:40:58 

      Ivan Christensen           OK Pan Århus                      Fejlkl. 
      Lars Ole Kopp              Karup OK                          Fejlkl. 
      Keld Johnsen               Tisvilde Hegn OK                  Fejlkl. 
      Gert Pedersen              OK Melfar                    Ikke startet 
      Carl Malling               Randers OK                   Ikke startet 
      Christian Strandgaard      Søllerød OK                  Ikke startet 



H60 (DDI)  (1)            3.0 km  175 Hm   14 K   

    1 Marek Mir-Mackiewicz       Døvania                           1:28:43 



H65  (44)                 2.6 km  125 Hm   11 K   

    1 Janne Brunstedt            OK Roskilde                         27:49 
    2 Hans Christian Strib       OK GORM                             31:43 
    3 Poul Bobach                Aalborg OK                          31:51 
    4 John Tripax                OK Roskilde                         33:01 
    5 Klaus Olsen                Tisvilde Hegn OK                    33:44 
    6 Karsten Funder             FIF Hillerød Orientering            34:06 
    7 Wolfgang Schulz            Odense OK                           34:07 
    8 Finn Jørgensen Aaris       OK H.T.F.                           34:33 
    9 Ronnie McGrail             Søllerød OK                         35:01 
   10 Karsten Richardt           Køge OK                             35:04 
   11 Finn Hørup Nielsen         OK Vendelboerne                     35:55 
   12 Erik Damgaard              Faaborg OK                          35:58 
   13 Troels Jensen              Horsens OK                          36:01 
   14 Claus Faber                Silkeborg OK                        36:32 
   15 Søren Elkjær               Viborg OK                           36:48 
   16 Jørgen Stamp               Odense OK                           36:49 
   17 Ove Splittorff             Svendborg OK                        37:01 
   18 Jørn F. Andersen           OK H.T.F.                           37:26 
   19 Arne Brage                 OK Melfar                           37:30 
   20 Jørgen Olesen              Odense OK                           37:42 
   21 Thomas Søes                Farum OK                            37:44 
   22 Aage Damsgaard             FIF Hillerød Orientering            38:25 
   23 Frants Nielsen             Herning Orienteringsklub            38:42 
   24 Hans Aage Hvalsø Hansen    Odense Politis Idrætsfore           39:50 
   25 Leif Kofoed                Helsingør SOK                       40:31 
   26 Tage Baun                  Horsens OK                          41:04 
   27 Henning Larsen             Horsens OK                          41:07 
   28 Knud Vogelius              Silkeborg OK                        41:39 
   29 Per-Oluf Andersen          Odense OK                           41:50 
   30 Gunnar Lorenzen            Allerød OK                          44:50 
   31 Ole Husen                  Farum OK                            45:07 
   32 Mogens E. Thomsen          OK SYD                              45:13 
   33 Henning Vide Petersen      Horsens OK                          45:38 
   34 Niels Tulinius             OK S.G.                             46:22 
   35 Poul Henning Pedersen      OK Vendelboerne                     46:33 
   36 Max Hansen                 OK Djurs                            46:55 
   37 Torben Jørgensen           Ribe OK                             49:07 
   38 Knud Erik Thomsen          Svendborg OK                        49:39 
   39 Karl Ditlevsen             Horsens OK                          50:51 
   40 Mogens Jørgensen           Søllerød OK                         52:12 
   41 Niels-Henrik Holscher      O-63                                54:36 
   42 Per Lind Jensen            Aarhus 1900 Orientering           1:02:11 

      Børge Pedersen             Odense OK                         Fejlkl. 
      Flemming Bindner           Aalborg OK                   Ikke startet 



H70  (27)                 1.9 km  95 Hm   9 K     

    1 Arne Grøndahl              Søllerød OK                         20:04 
    2 Flemming Larsen            Helsingør SOK                       24:58 
    3 Ole Svendsen               OK Roskilde                         25:31 
    4 H. V. Jensen               Odense OK                           25:50 
    5 Knud Sørensen              OK Pan Århus                        26:38 
    6 Per Møller                 AKIF                                27:38 
    7 Erik Anders Jensen         Silkeborg OK                        28:38 
    8 Asmus Wonsyld              Silkeborg OK                        28:56 
    9 Ole F. Thomsen             OK Vendelboerne                     30:04 
   10 Clive Allen                Silkeborg OK                        30:06 
   11 Gert Bøgevig               Søllerød OK                         30:28 
   12 Asger Kristensen           Herning Orienteringsklub            30:53 
   13 Jørn Thomsen               Kolding OK                          32:15 
   14 Arne Pedersen              Mariager Fjord OK                   32:16 
   15 Poul Nøhr                  Silkeborg OK                        32:35 
   16 Hans Nielsen               OK H.T.F.                           32:40 
   17 Erik Torm                  Herlufsholm OK                      32:45 
   18 Niels Lyhne                Herlufsholm OK                      33:57 
   19 Henning Løwenstein         FIF Hillerød Orientering            36:14 
   20 Lars Ole Larsen            Silkeborg OK                        37:37 
   21 Jørgen Thyssen             Horsens OK                          38:36 
   22 Olav Odgaard               Odense OK                           38:55 
   23 Peter Bjørn Jensen         O-63                                39:49 
   24 Holger Mikkelsen           Odense OK                           40:16 
   25 Palle Møller Nielsen       Odense OK                           40:57 
   26 Ole Christensen            Horsens OK                          44:07 

      Erland Skøt                OK H.T.F.                         Fejlkl. 



H75  (15)                 1.9 km  95 Hm   9 K     

    1 Jørgen Jensen              Helsingør SOK                       25:17 
    2 Bendt Frandsen             Farum OK                            25:43 
    3 Karsten Hinge              OK Pan Århus                        33:20 
    4 Preben Munk                Viborg OK                           33:53 
    5 Kai Ø. Laursen             Aalborg OK                          35:32 
    6 Bent Jacobsen              Kolding OK                          36:22 
    7 Keld B. Nielsen            OK H.T.F.                           38:20 
    8 Holger Karlsmose           Farum OK                            39:15 
    9 Niels J. Møller Hansen     Kolding OK                          40:47 
   10 Egon Neregaard             Tisvilde Hegn OK                    45:56 
   11 Evald Laustsen             Aarhus 1900 Orientering             47:36 
   12 Hartvig Mathiasen          Viborg OK                           48:08 
   13 Åge Knudsen                Herning Orienteringsklub            55:03 

      Torsten Boe Larsen         Odense OK                         Fejlkl. 
      Jack Skrydstrup            Kolding OK                   Ikke startet 



H80  (4)                  1.8 km  95 Hm   8 K     

    1 Peter Larsen               Helsingør SOK                       32:06 
    2 Peter Arildsen             OK Vendelboerne                     39:15 
    3 Bjørn Momsen               Silkeborg OK                        48:14 

      Christen Filskov           Kolding OK                        Fejlkl. 



H85  (2)                  1.2 km  50 Hm   6 K     

    1 Poul Erik Birk Jakobsen    Tisvilde Hegn OK                    50:34 

      Henrik Justesen            OK SYD                       Ikke startet 



Åben 1  (9)               2.5 km  100 Hm   11 K   

    1 Villads N. Landsberg       Tisvilde Hegn OK                    24:07 
    2 Albert N. Landsberg        Tisvilde Hegn OK                    28:57 
    3 Lotte Vinther Andersen     Kolding OK                          30:31 
    4 Martin Weber Nissen        OK Esbjerg                          33:39 
    5 Freja Holm Splittorff      FIF Hillerød Orientering            44:08 

      Doris Blok                 OK Snab                           Fejlkl. 
      Magne Tillingsøe           Søllerød OK                       Fejlkl. 
      Dorte Lind Barfoed         Kolding OK                         Udgået 
      Isak Egander Grøn          OK Pan Århus                 Ikke startet 



Åben 2  (17)              3.3 km  110 Hm   12 K   

    1 Jeppe Høgsbro              Allerød OK                          44:28 
    2 Thomas Hansen              Tisvilde Hegn OK                    44:45 
    3 Bo Birk Nielsen            Aalborg OK                          48:25 
    4 Claus Mikkelsen            OK Sorø                             54:02 
    5 Hanne Borup Fredberg       Silkeborg OK                        54:05 
    6 Merete Larsen              OK GORM                             56:53 
    7 Karoline Hartmeyer         FIF Hillerød Orientering            57:29 
    8 Gitte Krogh Madsen         OK Roskilde                         59:54 
    9 Hanne Madsen               Kolding OK                        1:00:21 
   10 Marie Kopp                 Tisvilde Hegn OK                  1:06:53 
   11 Anja Modler Hedemann       Faaborg OK                        1:08:09 

      Vita Jørgensen             Ribe OK                           Fejlkl. 
      Rakel Eva Gunnarsdottir    Mariager Fjord OK                 Fejlkl. 
      Edit Thomsen               OK SYD                            Fejlkl. 
      Lisbeth Søgaard Jensen     OK73                              Fejlkl. 
      Gunnar Gjermandsen         Horsens OK                   Ikke startet 
      Susanne Knudsen            OK Melfar                    Ikke startet